Kraftigt vævede og slidstærke sømme gør denne allround gjord til et fremragende valg for den aktive rytter. Vores højkvalitets allround gjord i hibiscus stof, fås nu med dobbeltsidet elastik. Det afrundede design på denne bløde, vævede allround gjord giver ultimativ komfort og holdbarhed. Tekstilet er nemt at rengøre og bevarer sit flotte udseende med minimal pleje.
Vævet hibiscus stof, Spænder i rustfrit stål.
Skylles grundigt og lufttørres eller tørres med håndklæde efter hver ridetur.
Produkt-ID: 14668
Dette produkt er på lager. Hvis du bestiller i dag, vil det blive plukket og pakket inden for 24 timer (på hverdage) og sendt til dig. Du vil modtage varen i løbet af nogle dage.
Læs mere om leveringstider og fragtpriser.
Vores politik er enkel. Hvis du af en eller anden grund ikke er 100%, fuldstændig, aldeles og betingelsesløst tilfreds, så returner det! Vi modtager med glæde pakker inden for 65 dage efter købsdatoen og giver total refusion. Nåja, vi betaler også for returfragten. Det eneste vi beder om er, at produkter ikke er brugt eller udløbet, at det er i samme stand som du modtog det og at det er i den originale æske og/eller indpakning.
Læs mere om return politik.
Fortæl os din mening om dette produkt
Læs anmeldelser: