Kludene er nyttige at have til at rengøre/aftørre hesten med. Kludene er fremstillet af en solid kombination af 90 % PVA og 10 % polyester. Materialet absorberer hurtigt vand, der gør det let at vaske uden at den bliver for tung.
90 % PVA.
10 % polyester.
Cirka størrelse: 75 x 40 cm.
Vaskes ved 30 grader. Lufttørres.
Produkt-ID: 25879
Dette produkt er på lager. Hvis du bestiller i dag, vil det blive plukket og pakket inden for 24 timer (på hverdage) og sendt til dig. Du vil modtage varen i løbet af nogle dage.
Læs mere om leveringstider og fragtpriser.
Vores politik er enkel. Hvis du af en eller anden grund ikke er 100%, fuldstændig, aldeles og betingelsesløst tilfreds, så returner det! Vi modtager med glæde pakker inden for 65 dage efter købsdatoen og giver total refusion. Nåja, vi betaler også for returfragten. Det eneste vi beder om er, at produkter ikke er brugt eller udløbet, at det er i samme stand som du modtog det og at det er i den originale æske og/eller indpakning.
Læs mere om return politik.
Fortæl os din mening om dette produkt
Læs anmeldelser: