Til grundig rengøring af læder. Påfør Cavalor Leather soap med en fugtig svamp eller klud.
Glycerinbaseret flydende sæbe til intens læderrengøring. Cavalor Leather Soap nærer og blødgør læderet uden det taber styrke.
Hæld Cavalor Leather Soap på en fugtig svamp og gnid læderet med en klud eller blød børste således at læderet skinner og mulige hvide sæberester fjernes.
Fjern først snavs. Påfør derefter Cavalor Leather Soap med en fugtig svamp/klud og gnid det ind. Efter tørring poleres læderet med en blød klud eller blød børste således at læderet skinner og mulige hvide sæberester fjernes.
KUN TIL UDVORTES BRUG
- Sprayflaske med 500 ml
Produkt-ID: 25807
Dette produkt er på lager. Hvis du bestiller i dag, vil det blive plukket og pakket inden for 24 timer (på hverdage) og sendt til dig. Du vil modtage varen i løbet af nogle dage.
Læs mere om leveringstider og fragtpriser.
Vores politik er enkel. Hvis du af en eller anden grund ikke er 100%, fuldstændig, aldeles og betingelsesløst tilfreds, så returner det! Vi modtager med glæde pakker inden for 65 dage efter købsdatoen og giver total refusion. Nåja, vi betaler også for returfragten. Det eneste vi beder om er, at produkter ikke er brugt eller udløbet, at det er i samme stand som du modtog det og at det er i den originale æske og/eller indpakning.
Læs mere om return politik.
Fortæl os din mening om dette produkt
Læs anmeldelser: